Sandarumas

Statant arba perkant namus, pastato sandarumas yra vienas pagrindinių prioritetų. Nuo to priklauso, kiek Jums teks mokėti už šildymą žiemą. Sandarus namas yra ekonomiškas ir užtikrina kokybiškas gyvenimo sąlygas. Jei Jūsų namo sienos ar lubos gerai apšiltintos, tačiau nepakankamai užsandarintos, pavyzdžiui, sandūrų vietose, šiluma neišvengiamai paliks namus. Norėdami taupyti šilumą, Jūs turite žinoti, kiek ir kur ji prarandama, tik tada galėsite imtis tikslingų veiksmų stabdant šilumos nutekėjimą.
Norint pasiekti A ir aukštesnę energinio naudingumo klasę reikia, kad pastatas atitiktų nustatytas sandarumo normas. Tad visų pirma, reikia tinkamai kontroliuoti statybų procesą, kad sandarumo problemas būtų galima ištaisyti laiku, o sertifikavimo metu energinio naudingumo rodikliai atitiktų laukiamą klasę. Žinoma, gauti atitinkamą klasę neturėtų būti pagrindinis aspektas projektuojant ir statant būstą. Svarbiausia yra, pastato ekonomija jį eksplotuojant.

Kaip atliekamas Sandarumo testas?

Sandarumo testas turėtų būti atliktas statant namą, prieš įrengiant vidinę apdailą. Reikėtų, kad būtų pabaigti montuoti langai ir išorinės durys, įrengta garo izoliacija. Jeigu garažas bus šildomas ir įtraukiamas į tyrimo rezultatus, garažo vartai turi būti įrengti. Neturi būti palikta didelių ertmių išorinėse pastato konstrukcijose. Jau pastatytam namui specialaus pasirengimo nereikia.

Ventiliatorius​

Vienose iš išorinių pastato durų sumontuojama orui nelaidi konstrukcija su ventiliatoriumi slėgių skirtumui sukelti.

Sandarinimas​

Užsandarinamos natūralios traukos vietos – vėdinimo sistema ir angos, kanalizacija. Uždaromi išoriniai langai ir durys.

Pučiant į vidų​

Pučiant orą į pastato vidų sukeliamas slėgis pastato viduje. Perteklinis oras pradeda veržtis pro nesandarumus į lauką.

Išpučiant iš namo​

Oras išpučiamas iš namo sudarant žemesnį nei atmosferinį slėgį. Suskaičiuojamas abiejų etapų vidurkis ir sandarumo rodiklis.

Nesandarumų paieška​

Dūmų testu ir termovizoriumi surandamos nesandarios vietos pastate. Vėjo greičio matuokliu įvertinamas defektų lygis.

Sandarumo ataskaita

Ataskaita

Klientui pateikiama detali ataskaita su atliktais skaičiavimais ir gautais sandarumo rezultatais arba išrašomas protokolas.

Ar tikrai tavo namas sandarus?

Tavo namo sandarumą patikrinsime keliais būdais.

01. Sandarumo įranga

Sandarumo testo metu specialia įranga pastate padidinamas arba sumažinamas slėgis ir nustatomos šilumos nutekėjimo vietos. 

02. Dūmų testas

Dūmų testas parodys langų sandarumą.

03. Termovizija

Kai sudaromas mažesnis slėgis viduje, oras iš išorės ima veržtis per plyšius į vidų, ir termovizorius, praėjus kuriam laikui, parodys skirtingą, lyginant su kitų paviršių temperatūra, nesandarios vietos paviršiaus temperatūrą.

Prenumeruoti

Prenumeruok ir sek mūsų naujienas.

Adresas

Plento g. 3, Toliočių k. Šiaulių r.

Skambinkite

861574232

El. paštas

administracija@termas.lt